سوالات متداول

1- آیا ساختمان های مسکونی هم به مخزن های آب پلی اتیلنی نیاز دارند؟

بله. در ساختمان ها بدلیل افت فشار آب در طبقات بالا، معمولا از پمپ آب استفاده می شود و استفاده از یک مخزن آب در کنار پمپ آب برای تامین فشار آب لازم است.

2- طول عمر مخازن پلی اتیلنی چه مدت است؟

دوام و طول عمر هر محصولی به طرز استفاده و شرایط آب و هوایی محیطی که در آن قرار دارد، بستگی دارد.
تمام محصولاتی که در سایت مخزن آبی قابلیت خرید دارند، از مواد درجه یک و نو تولید شده اند و به این دلیل بیشتر از 10 سال قابل استفاده و بهره برداری می باشند.

3- مخازن پلی اتیلنی چه مزیتی نسبت به مخازن فلزی دارند؟

جا به جایی و حمل و نقل مخازن پلی اتیلنی بدلیل سبکی و وزن کم آن ها، بسیار راحت تر از نمونه های فلزی است.
از طرف دیگر، داخل مخازن فلزی پس از گذشت زمان کوتاه شروع به زنگ زدگی و اکسیده شدن می کنند و این موضوع باعث تغییر رنگ و مزه ی آب می شود.

4- چند ساعت پس از ثبت سفارش، محصول به دست مشتری می رسد؟

زمان ارسال محصول بستگی به میزان و نوع سفارش دارد.
پس از ثبت سفارش خود در سایت مخزن آبی، سفارش خود را تا 24ساعت کاری دریافت خواهید کرد.
به جز موارد زیر که ارسال آنها، نهایتا 72ساعت کاری پس از ثبت سفارش انجام خواهد شد:
مخزن ۲۰۰۰۰ عمودی
مخازن سپتیک
مخازن بیضی
مخازن انبساط
مخازن قیفی
انواع وان به غیر از لیتراژهای 100،400،600،1000

5- برای تامین آب آشامیدنی ساختمان، مخزن چند لیتری تهیه کنیم؟

پاسخ این سوال بستگی به تعداد واحد ساختمان یا مجتمع مسکونی دارد. هر واحد مسکونی تقریبا نیاز به 250لیتر مخزن آب پلی اتیلنی دارد، بنابراین برای مثال اگر قصد خرید یک مخزن آب برای مجتمع 20 واحدی مسکونی دارید، بایستی مخزنی به حجم 5000لیتر خریداری کنید.

6- آیا داخل مخازن پلی اتیلن امکان رشد جلبک وجود دارد؟

پرتوی نور خورشید هرگاه داخل مخازن نفوذ کند باعث جلبک می شودبه همین دلیل مخازن پلی اتیلن سه لایه خاصیت ضدجلبک دارند و مانع از رشد جلبک می شوند.

7- هزینه ارسال چگونه محاسبه می گردد؟

در صورتی که جمع مبلغ فاکتور شما بیشتر از 5 میلیون تومان باشد، هزینه ی ارسال رایگان می باشد و در غیر این صورت هزینه ی ارسال در زمان تحویل از خریدار دریافت می شود. شما می‌توانید جهت اطلاع دقیق از هزینه ارسال با شماره‌ های 02156822132 و یا ٠٩١٢٤٠٨٥٥٠٦تماس حاصل نمایید.

8- کاربرد مخازن انبساط چیست؟

کاربرد مخازن انبساط، در صنایع ساختمانی می باشد و کارکرد مخزن انبساط به گونه ای است که فشار زیاد مایعات گرم شده را تعدیل کرده و کاهش فشار مایعات در گردش سیستم های حرارتی را جبران می کند. مخازن انبساط در لیتراژهای 60 تا 200 لیتری موجود است.

9- کاربرد مخازن سپتیک چیست؟

مخزن سپتیک برای کاهش میزان آلایندگی فاضلاب و جلوگیری از انتشار آلودگی در مناطقی که شبکه ی فاضلاب وجود ندارد کاربرد دارد.

10- آیا کیفیت مخازن پلاستیکی تک لایه و سه لایه با یکدیگر تفاوت دارد؟

مخازن پلی اتیلن سه لایه، بدلیل وجود یک لایه ی رنگی وسط دو لایه ی دیگر از نفوذ نور خورشید و در نتیجه رشد جلبک ها جلوگیری می کند و از لحاظ کیفیت و حتی ضخامت بدنه هیچ تفاوتی با مخازن تک لایه ندارد.